Nowe eBO RWD

W najbliższym czasie Bank Spółdzielczy Daleszyce - Górno zmieni ponownie system Bankowości internetowej.

Zmiany w rekomendacjach dla banków jak również w dyrektywie PSD2 Komisji Nadzoru Finansowego wymusiły we wszystkich Bankach w Polsce zmianę w sposobie dostępu do bankowości internetowej.
Takie zmiany będą przeprowadzone również w najbliższym czasie w Banku Spółdzielczym Daleszyce - Górno. Obecny system bankowości ONLINE zostanie wymieniony na nowocześniejszy system bankowości o nazwie eBO RWD. 

Wszystkie dane z poprzedniego systemu eBO zostaną przeniesione do nowego eBO RWD. Jedyną odczuwalną zmianą dla naszych klientów będzie zmiana w sposobie autoryzacji zmian konfiguracji i autoryzacji przelewów. Z użycia definitywnie znikną karty kodów, które w nowym systemie zastąpiąne będą przez autentykator i przebudowane autoryzacje poprzez sms. Dotychczasową autoryzację przy pomocy Token Mobile zastąpi nowa aplikacja mobilna o nazwie Autentykator.

Nowoczesny portal bankowości elektronicznej  zbudowany został zgodnie z obowiązującymi trendami i obowiązkami na rok 2019. Dzięki architekturze opartej na responsywności (RWD) pozwoli na płynne korzystanie zarówno na smartfonie, tablecie jak i ekranie laptopa czy komputera stacjonarnego. Portal dopasowuje się do wielkości ekranu dowolnego urządzenia.
Do obsługi wystarczy przeglądarka internetowa, zatem nie trzeba będzie instalować dedykowanej aplikacji, wystarczy odwiedzić stronę swojego banku i przejść proces logowania, aby móc wygodnie korzystać ze swoich produktów bankowych.​

Logika całego systemu została zaprojektowana w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić wykonywanie przelewów czy doładowań GSM. Użytkownika powita ekran z widgetami pokazującymi najistotniejsze informacje: saldo, stan środków, skrót do nowego przelewu, czy historię ostatnich operacji. Ekran startowy użytkownik może zdefiniować samemu, aby dopasować bankowość do sowich potrzeb.
 

Logowanie - zaufane urządzenia

Podczas logowania się po raz pierwszy z nowego urządzenia (komputer, laptop, smartfon) system prosi o uwierzytelnienie kodem SMS. Jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, to urządzenie zostaje dodane do „Zaufanych urządzeń” i logowanie z niego nie będzie wymagało potwierdzania kodem SMS. W każdym momencie będzie można sprawdzić stan zaufanych urządzeń oraz nimi zarządzać.

Zarządzanie ekranem startowym

W celu zmiany ustawień widoczności oraz położenia widżetu, będzie można przesunąć blok w odpowiednie miejsce siatki.

Nowy przelew

Nowy przelew będzie można wykonać z kilku miejsc:
- z menu „zlecenia”
- widgetu „Nowy Przelew”
- Historii.

 

EBO RWD to także większy nacisk na bezpieczeństwo. Oprócz zaszytych w samym systemie mechanizmów użytkownik może samodzielnie zwiększyć poziom bezpieczeństwa.

eBO RWD   video prezentacja