Nowy bankomat z funkcją zbliżeniową

Nowy bankomat zainstalowany w Banku Spółdzielczym Daleszyce - Górno został wyposażony w funkcję zbliżeniową wypłaty gotówki. Proces ten jest taki sam jak realizowanej standardowo za pomocą karty magnetycznej. Wypłata zbliżeniowa zajmuje jednak prawie dwukrotnie mniej czasu niż ta wykonywana tradycyjnie, z manualnym włożeniem karty do bankomatu.

BEZPIECZEŃSTWO

Cała operacja jest bezpieczna. Chroni właściciela plastiku przed skimmingiem. Wystarczy, że karta płatnicza lub telefon z NFC zostanie przyłożony do czytnika znajdującego się po lewej stronie klawiatury numerycznej.

Skimming, to skanowanie danych z karty za pomocą specjalnych nakładek na bankomaty. Złodzieje mogą je pobrać w momencie wkładania plastiku do maszyny. Na podstawie skradzionych danych stworzyć mogą duplikat, który daje pełen dostęp do rachunku i możliwość wyprowadzenia z niego wszystkich środków (do limitu wypłat jaki mamy ustawiony na koncie).

JAK WYKONAĆ WYPŁATĘ

Aby zrealizować transakcję należy przyłożyć kartę płatniczą z funkcją zbliżeniową lub telefon z NFC do czytnika. Na ekranie bankomatu powinna wyświetlić się prośba o wpisanie kodu PIN (potwierdzenie wypłaty kodem PIN jest wymagane zawsze, niezależnie od wysokości wypłacanej kwoty). Następnie maszyna spyta o proponowane kwoty wypłaty i ewentualny wydruk potwierdzenia transakcji. Na koniec wyda pieniądze.